O nas

Przez lata wnieśliśmy znaczący wkład w branżę budowlaną, dostarczając szerokiego i różnorodnego wachlarza jakościowych produktów do zewnętrznych pokryć budynków, wykorzystując naszą technologię włóknocementową. Oferujemy szeroką gamę płytek małoformatowych na dachy i elewacje zaspokajających wszystkie gusta. Wszystkie produkty są wytwarzane z zachowaniem najwyższych międzynarodowych norm i ze wsparciem technicznym na wszystkich poziomach przemysłowych oraz obsługą klienta.

Płytki dachowe i elewacyjne Cedral produkowane przez Grupę Etex, od lat są dostępne na rynku polskim i cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem właścicieli domów, architektów i dekarzy.

Jesteśmy członkiem Grupy Etex. Etex jest grupą przemysłową produkującą i sprzedającą najwyższej jakości materiały oraz systemy budowlane na całym świecie. Grupa obejmuje 99 firm i 120 fabryk w 42 krajach. Zatrudnia 17 500 osób na całym świecie. Jako część tej międzynarodowej grupy korzystamy z najlepszych badań technicznych dostępnych na całym świecie oraz siły finansowej, co umożliwia nam stałe inwestowanie w nasze działania lokalne.

Od stycznia 2019 Grupa Etex zorganizowana jest w 4 Dywizje: Etex Exteriors, Etex Building Performance, Etex Industry oraz Etex Residential Roofing. Sprzedaż materiałów z włóknocementu podlega Dywizji Etex Exteriors, która zarządza 3 silnymi markami: Cedral, Equitone oraz Euronit.

Jednocześnie płytki małoformatowe z włóknocementu, które do 2018 roku obecne były na rynku pod marką Creaton i Euronit, od 2019 roku są dostępne pod marką Cedral. Płytki sprowadzane są z fabryk Etex Exteriors w Niemczech, Francji oraz Belgii.

POZNAJ ETEX

etex logo

Etex to globalne przedsiębiorstwo produkujące wysokiej jakości produkty budowlane w obszarach materiałów elewacyjnych i dachowych z włóknocementu oraz ochrony i izolacji przeciwpożarowej.


Podstawowe liczby43
kraje


102
Firmy


118
fabryk


17,500
Pracowników


+€2.9Bn
przychodu
 etex-map